text, popis cesty


 

Z Brazílie toho moc nenapíšeme. Odjeli s naším dědečkem Fordem z města Cuidad de Bolívar ve Venezuele přes NP Canaima přes hraniční přechod na jihu Venezuely do nejbližšího města v Brazílii - Boa Vista. Brazílie ma na délku od jihu na sever něco kolem 12 000 km. Rozlohou je to 5 největší stát světa. Ani měsíc by nestačil, aby jste Brazílii prozkoumali. My na to měli 3 dny a ještě s autem, které se už začalo rozpadat. Od přechodu k Boa Vista to bylo na mapě 1,5cm, ale oněch 400km jsme jeli celý den. Z hrůzou jsme zjistili, že na hranicích není dovoleno odvážet benzin z Venezuely, jelikož v porovnání 28 haléřů za litr oproti 28,- Kč za litr v Brazílii je to celkem logické. Takže jsme museli natankovat plnou nádrž a modlit se, aby cestou byla nějaká benzinka. Přeci jenom spotřeba 40 litrů na 100 km je hodně. Benzina byla až v Boa Vista a to jsme snad dojížděli na výpary. Cestou to Jří opravdu lechtal, ale stejně kolem 28 litrů na 100km si to vzalo.

    Hlavně náš Ford F 350 Super Duty z roku 1980 byl v Brazílii celkem raritou. Brazílie je už kapitalistický stát a všechna auta jsou na úrovni. Nové VW, Opely, Audi, BMW... a my mezi nimy. No - nemohli z nás spustit oči, když jsme projeli třeba kolem zastávky. Raritou také bylo, když jsme se šli projít po městě. Jakmile jsme vkročili na přechod a silnice byla třeba 6 proudá, všichni zastavili a čekali až dojdem na konec a vstoupíme na chodník. I to první auto, které jsme přešli a měli ho za sebou skoro 12 m, stále čekalo než vstoupíme na chodník. Fascinující. Projížděli jsme město taxíkama, autobusama - prostě ho probádali. Došli jsme ale k závěru, že nás tu nic nechytlo a že bude lepší se vrátit do Venezuely, kde o zážitky není nouze. Brazílii až někdy příště a veškeré destinace pouze letecky. Autem by to bylo na půl roku.

Tak ahoj všem Jirka a Dan - OBRIGADO - Portugalsky DĚKUJI

Brazilie - Venezuela - hraniční přechod
Boa Vista
Boa Vista
Cestovatelé Daniel Ručkal Jiří Pergl. Poděkování rodinám a kamarádům, že stáli při nás a umožnili nám absolvovat tyto expedice.

Outdoor, Camping - Outdoor oblečení
Lov mečounů - cestovní agentura DORADA.


One More Day for Children
Partneři
Asfalt.cz - provádíme opravy a homogenizace silnic, komunikací, chodníků a železničních přejezdů. Dále zajišťujeme opravy spár v komunikacích, opravy propadlých kanalizačních vpustí a šachet a veškeré práce s tímto spojené. Nadační fond - ONE MORE DAY FOR CHILDREN Week of life - Life on Earth through the eyes of its inhabitants Box Club Asfalt Králův Dvůr - BoxKD.cz Lov mečounů - cestovní agentura DORADA. TOPlist