Isla de Margarita


 

Location Caribbean Sea
Coordinates 11°00′N 64°10′W / 11°N 64.167°W / 11; -64.167
Area 1,020 km2 (390 sq mi)
Length 78 km (48 mi)
Width 20 km (12 mi)
Highest point San Juan or Cerro Grande (920 m (3,000 ft))
Country
Venezuela
State Nueva Esparta
Largest city Porlamar (pop. 85,000)
Demographics
Population 436,900
Density 411.76 /km2 (1,066.5 /sq mi)


Ostrov Margarita, společně s ostrovy Coche a Cubagua tvoří jediný ostrovní stát ve Venezuele - stát Nová Esparta. Zmíněné tři ostrovy leží v Karibském moři, zhruba 38 km od venezuelského pobřeží, severovýchodně od jihoamerického kontinentu.
Částí Margarity je poloostrov Macanao, ležící na západě. Je to oblast vyprahlá sluncem, obklopená nádhernými plážemi a panenskými vesničkami "zybaru". Poloostrov Macanao je spojen s Margaritou úzkým písečným hrdlem v oblasti mangrovové laguny La Restinga. Vzhledem ke své ekologické důležitosti je zmíněná zóna chráněná jako "Národní park La Restinga"
Východní část Margarity je zóna více kulturně a technicky vyspělá a více osídlená.

KLIMA.
Teplota se pohybuje od 37 °C v září, do 24 °C v chladnějších zimních nocích. Při pobytu na přímém slunci je nutná zvýšená opatrnost, jelikož se nacházíte pouze 12°severně od rovníku. Vzhledem k mírnénu a stálému proudění větru, horko ani necítíte ale můžete utrpět úpal nebo úžeh.

MĚNA.
Oficiální měnou je bolivar, ale téměř ve všech zařízeních přijímají dolary. Výměna eur je možná, ale v méně výhodném kurzu o proti dolaru. V případě výměny peněz mimo směnárny je nutná opatrnost.

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ.
Napětí v elektrické síti je 110 Voltů. Nabíjecí přístroje, které si dovezete s sebou mají rozsah 100 - 240 V, takže problém s dobíjením nebude. Nesmíte však zapomenout přibalit adaptér do zásuvky.

VODA.
Ostrov je zásobován vodou podmořským potrubím z pevninské části země. Je důležité nezapomínat, že tato voda není pitná.

ODĚV.
Na zájezdy je možno doporučit oblečení lehké a pohodlné, nezbytné jsou brýle, opalovací krém a pokrývka hlavy. Pro výlety do džungle a deštného pralesa pak přibalte navíc pláštěnku, repelent proti komárům a lehkou obuv, kterou můžete namočit.

TAXI.
Cenu za přepravu domluvte s řidičem vždy předem. Vozidla nemají taxametry. Doporučujeme využívat služeb hotelových taxíků nebo registrovaných firem.

SPROPITNÉ.
V restauracích je v ceně zahrnuto 10 % obslužného, nicméně je zvykem obdarovat personál 10 % navíc, pokud jste byli s obsluhou spokojeni. Stejným způsobem můžete odměnit svého průvodce nebo řidiče, jenž vás doprovází na zájezdech.

DROGY.
Konzumace, převoz nebo jen pouhé držení jakéhokoli druhu drogy, je zakázán a trestán v souladu s venezuelskými zákony. Neexistuje žádná výjimka nebo tolerance! Namátkové kontroly osob provádí policie i před odletem za pomoci cvičených psů.

 

Cestovatelé Daniel Ručkal Jiří Pergl. Poděkování rodinám a kamarádům, že stáli při nás a umožnili nám absolvovat tyto expedice.

Outdoor, Camping - Outdoor oblečení
Lov mečounů - cestovní agentura DORADA.


One More Day for Children
Partneři
Asfalt.cz - provádíme opravy a homogenizace silnic, komunikací, chodníků a železničních přejezdů. Dále zajišťujeme opravy spár v komunikacích, opravy propadlých kanalizačních vpustí a šachet a veškeré práce s tímto spojené. Nadační fond - ONE MORE DAY FOR CHILDREN Week of life - Life on Earth through the eyes of its inhabitants Box Club Asfalt Králův Dvůr - BoxKD.cz Lov mečounů - cestovní agentura DORADA. TOPlist