text, popis cesty


 

Po Expedici New Zealand se rok na to vydal Jiří na pár dní prozkoumat Dominikánskou republiku. "Ještě jsem nebyl tak znalý cestování, tudíž jsem oslovil cestovní kancelář. To jsem neměl dělat. Dnes už vím, že tzv. cestovky nejsou potřeba. Na hotelu s milionem turistů z Germany, USA, Russia apod.. jsem měl vegetit na pláži 11 dnů. Brrrr, to fakt nesnáším. Takže jsem objel celý ostrov až po hranice s Haiti, fotil a studoval místní kulturu. poznával zdejší lidi a shlédnul zpustošenou krajinu po nedávném hurikánu Ivan. Pár zájezdů jsem si sice objednal, viz příklad níže, ale zbytek jsem proputoval v autobusech na vlastní pěst".

Příklad nabízených zájezdů po Dominice.

Manati Park

Rozlehlá zoologická a botanická zahrada (300 tis. m2, denně 9.00 – 18.00 hod) v oblasti Bávaro - Punta Cana. Kromě možnosti spatřit ohrožené druhy savců, ptáků i ryb je lákadlem krmení krokodýlů a supů a vystoupení delfínů a lachtanů. Největší atrakcí je možnost zaplavat si individuálně společně s delfíny, za příplatek asi 65 USD/ 7-10 min. V taínské vesnici se během dne odehrává několik indiánských tanečních show a večer se v areálu konají představení andaluské jezdecké školy (taneční čísla speciálně cvičených koní).

Safari – život domorodců, flóra a fauna

Z otevřeného trucku budete mít možnost seznámit se zblízka se životem obyvatel na dominikánském venkově. Navštívíte plantáž cukrové třtiny a dozvíte se, jak se zpracovává. Uvidíte, jak roste mnoho dalších tropických plodin, ať už je to mango, banány, ananas, kakao či káva. Nahlédnete do typického domku vesničanů a budete si moci zakoupit čerstvě zpracovanou čokoládu, kávu, lesní med a další. Také uvidíte, jak se vyrábějí doutníky. Poté se vydáte přes hory do vnitrozemské džungle, kde vás na ranči čeká typický oběd. Nezapomeňte plavky, cestou je zastávka na koupání ve vodopádech nebo na pusté pláži

text
Cestovatelé Daniel Ručkal Jiří Pergl. Poděkování rodinám a kamarádům, že stáli při nás a umožnili nám absolvovat tyto expedice.

Outdoor, Camping - Outdoor oblečení
Lov mečounů - cestovní agentura DORADA.


One More Day for Children
Partneři
Asfalt.cz - provádíme opravy a homogenizace silnic, komunikací, chodníků a železničních přejezdů. Dále zajišťujeme opravy spár v komunikacích, opravy propadlých kanalizačních vpustí a šachet a veškeré práce s tímto spojené. Nadační fond - ONE MORE DAY FOR CHILDREN Week of life - Life on Earth through the eyes of its inhabitants Box Club Asfalt Králův Dvůr - BoxKD.cz Lov mečounů - cestovní agentura DORADA. TOPlist